AKADEMIA RODZENIA

O nas

Nasza Akademia Rodzenia to szkoła rodzenia inna niż wszystkie.

Nie chcemy skupiać się na teorii, która jest dostępna powszechnie, zależy nam na pokazaniu Ci prawdy

na temat rodzicielstwa – że będzie to najpiękniejsza przygoda Twojego życia, ale jednocześnie największe wyzwanie.

 

Kurs odbywa się w Akademickim Centrum Medycznym. Jako nowa placówka staramy się zmienić dotychczasowe doświadczenia naszych podopiecznych z placówkami ochrony zdrowia, za swój cel stawiając indywidualne podejście do chorego, dbałość o komfort i skuteczność prowadzonej terapii. W centrum naszych działań jest przede wszystkim człowiek i jego dobro. Sprawując opiekę nad małymi dziećmi i ich rodzinami, spotkaliśmy się z potrzebą zapewnienia młodym mamom kompleksowej opieki zarówno w okresie ciąży, jak i połogu. Dlatego powstała Akademia Rodzenia.

Akademia Rodzenia jest wpisana do Rejestru Podmiotów Prowadzących Działalność Leczniczą, co wymagało przeprowadzenia całej procedury rejestrowej oraz pozytywnego przejścia kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Odbiór przeprowadzany przez Sanepid wymagał spełnienia przez nasze Centrum ściśle określonych standardów, ponieważ zajęcia prowadzone są w placówce medycznej.

Akademickie Centrum Medyczne i nasza Akademia Rodzenia dopełniły nie tylko wymagań formalnych, ale również ma opracowany i wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN–EN ISO 9001:2009 w zakresie: Podstawowa i specjalistyczna ambulatoryjna opieka zdrowotna, profilaktyka i promocja zdrowia oraz rehabilitacja lecznicza.

Zajęcia prowadzimy w 5 modułach:

  • ciąża,
  • poród,
  • połóg,
  • karmienie,
  • pielęgnacja.

Każdy moduł to dwa 1,5-godzinne spotkania. Zajęcia prowadzone są przez zespół specjalistów: doświadczone położne, fizjoterapeutę (Doradcę Noszenia w chustach ClauWi® i Instruktora Masażu Shantala), dietetyka oraz coacha.

Wyższa Szkoła Gospodarki to nie tylko Uczelnia kształcąca studentów, to również szereg innych obszarów działań, takich jak np.:

 

PARTNERZY AKADEMII RODZENIA

Skontaktuj się
z nami!

ul. A. Naruszewicza 11,
85-230 Bydgoszcz
52 567 07 82
acm@byd.pl
od poniedziałku do piątku
w godzinach 08:00-18:00

 

© 2016 Akademickie Centrum Medyczne | Wyższa Szkoła Gospodarki