AKADEMIA RODZENIA

Kadra

POŁOŻNA

Małgorzata Wachowiak
czytaj więcej o specjaliście


Uwielbiam swoją pracę i za każdym razem na nowo odkrywam cud narodzin.
Jestem położną od 29 lat i tyleż lat przyjmuję porody. Od początku mojej pracy związana jestem z Kliniką Położnictwa w Szpitalu uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy. Często biorę udział w konferencjach, szkoleniach i zjazdach, aby rozwijać swoje kompetencje zawodowe.
Jestem zwolenniczką porodów naturalnych - zachęcam kobiety do rodzenia swojego dziecka w sposób aktywny i w towarzystwie bliskiej osoby, z którą można dzielić się przeżyciami.
Prywatnie - poczwórna mama :)

 

 

COACH

dr Anna Hibner
czytaj więcej o specjaliście


Nie ma problemów, są tylko wyzwania.
Żyję i pracuję zgodnie z przeświadczeniem, że rodzimy się w konkretnym celu. Swoje powołanie do pomagania odkryłam dość wcześnie, wychowując się w rodzinie z dwojgiem niepełnosprawnych rodziców. Ostatnie lata mojej pracy związane są ze wspieraniem rozwoju dzieci - pracujemy wspólnie w ramach rodziny nad rozwojem dziecka, jego rodziców oraz rodzeństwa.
Nowa sytuacja w życiu, jaką jest ciąża i perspektywa zmiany, że nic już nie będzie takie jak dawniej, często budzi lęk i obawy. Czy sprostam nowemu wyzwaniu? Jak dam sobie radę w trakcie porodu? Czy będę dobrym rodzicem? Nie ma sensu trwać w tej niepewności samemu, niepotrzebnie przysparzając sobie tak niepożądanego w tym czasie stresu. Jako coach prowadzę psychoedukację, treningi relaksacji oraz terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Razem damy radę :)

 

 


FIZJOTERAPEUTA

mgr Agnieszka Musiała
czytaj więcej o specjaliście


Fizjoterapia to moja pasja i powołanie.
Mam wieloletnie doświadczenie zdobywane podczas pracy z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi, m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy. Ukończyłam wiele kursów związanych zarówno z opieką nad dziećmi, jak również nad kobietami (m.in. Neurorozwojowa diagnostyka niemowląt i dzieci starszych, Aktywność fizyczna kobiet po porodzie, Aktywność fizyczna kobiet w ciąży, Kinesiology Taping Basic, Rehabilitacja dzieci ryzyka, Fitball News – szkolenie na piłkach). Ponadto jestem Instruktorem Masażu Shantala dla niemowląt, a także Doradcą Noszenia Chust ClauWi®.
Uwielbiam pomagać innym, a dzięki własnemu doświadczeniu mogę dzielić się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również praktyczną.
Jestem szczęśliwą mamą trójki dzieci :)

 

 

POŁOŻNA

lic. Katarzyna Politowska
czytaj więcej o specjaliście

 

Towarzyszenie ciężarnej i jej bliskim na każdym etapie ciąży i połogu jest dla mnie od lat niezmiernie satysfakcjonującym przeżyciem.
Posiadam tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa, uczestniczyłam w wielu kursach, warsztatach i konferencjach dotyczących opieki okołoporodowej. Obecnie związana jestem ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy.
Towarzyszę rodzicom podczas ciąży oraz połogu i zawsze chętnie służę pomocą i radą zarówno przy karmieniu piersią, pierwszych kąpielach, jak i pielęgnacji noworodka.
Jestem ponadto szczęśliwą mamą.

 

DIETETYK 

dr Małgorzata Szady-Grad
czytaj więcej o specjaliście

 

Ukończyłam Akademię Medyczną w Bydgoszczy na Wydziale Farmaceutycznym, kierunek Analityka medyczna oraz studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie z zakresu Poradnictwa Dietetycznego. Jestem wykładowcą akademickim od 24 lat. Obecnie pracuję w Collegium Medicum. Pracę doktorską z nauk medycznym obroniłam w 2010 roku. Ukończyłam 2 specjalizacje z zakresu Zdrowia Publicznego oraz Higieny i Epidemiologii. Moje badania naukowe dotyczą głównie problemów związanych z żywieniem dzieci i młodzieży, zaburzeniami metabolizm.

 

Skontaktuj się
z nami!

ul. A. Naruszewicza 11,
85-230 Bydgoszcz
52 567 07 82
acm@byd.pl
od poniedziałku do piątku
w godzinach 08:00-18:00

 

© 2016 Akademickie Centrum Medyczne | Wyższa Szkoła Gospodarki