AKADEMIA RODZENIA

chustowanie ClauWi®

Wbrew obiegowym opiniom noszenie noworodków, niemowląt, a nawet starszych dzieci w chustach nie jest nową modą, a wielowiekową tradycją.

Chusta do noszenia dzieci to narzędzie. Narzędzie, które może być wykorzystywane prawidłowo, służąc i wspomagając rozwój dziecka lub szkodząc, gdy używane jest niewłaściwie. Przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, chusta to zdrowy i bezpieczny sposób noszenia dzieci.

Szkoła Noszenia ClauWi® powstała 16 lat temu w Niemczech i była jedną z pierwszych tego typu instytucji w Europie. Pomysłodawczynią Szkoły była Petra Wilhelm, która na podstawie własnych doświadczeń z noszeniem dzieci doszła do wniosku, że w noszeniu ważne są nie tylko bliskość i bezpieczeństwo, ale także właściwa pozycja dziecka w chuście oraz postawa osoby noszącej. Liczne rozmowy z ortopedami, osteopatami, fizjoterapeutami oraz innymi specjalistami pozwoliły jej znaleźć odpowiedzi na pytania o to, jak układ kostno-mięśniowy dziecka, a w szczególności kręgosłup, miednica i stawy biodrowe reagują na noszenie w chuście, jak reagują poszczególne części ciała osoby noszącej itd. Bo przecież noszenie noszeniu nierówne! Noszenie powinno być przyjemne zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

Nasza fizjoterapeutka, mgr Agnieszka Musiała, jest Doradcą Noszenia ClauWi® i chętnie udziela profesjonalnego wsparcia w chustowaniu, zarówno rodzicom, jak i tym, którzy jeszcze czekają na narodziny swojego Maluszka, ale już chcą być gotowi do podjęcia wyzwania ;)

 

rodzaj usługi/badania cena
Nauka wiązania dzieci w chustach (do 120 min.)

150,00 zł

Konsultacja u Doradcy (do 30 min.)

50,00 zł

 

Skontaktuj się
z nami!

ul. A. Naruszewicza 11,
85-230 Bydgoszcz
52 567 07 82
acm@byd.pl
od poniedziałku do piątku
w godzinach 08:00-18:00

 

© 2016 Akademickie Centrum Medyczne | Wyższa Szkoła Gospodarki